shape
shape

Windows 10 vs 11

MADU · 6 czerwca 2022

Nowy Windows 11 jest już oficjalnie dostępny dla wszystkich użytkowników. Jest to prawdopodobnie największe tegoroczne wydarzenie branży IT. Zastąpi on wersję Windows 10, która służyła nam sprawnie od 2015 roku. Według Microsoft, nowy system ma działać jeszcze lepiej. Wprowadzonych zostało wiele nowości i ulepszeń, które mają pomóc użytkownikom w lepszej i bardziej komfortowej pracy.


Microsoft Windows posiada kilka zmian, które uproszczą codzienne użytkowanie.


Dobry start, czyli OOBE

OOBE to skrót od out of box experience, czyli przyjemność ze sprzętu zaraz po odpakowaniu. Windows 11 jest komfortowy w użytkowaniu, ponieważ łatwo podpiąć się do telefonu i aplikacji Office.

Produktywność

Windows 10 był systemem, który stawiał bardziej na zabawę. W Windowsie 11 natomiast skupiono się na pracy. Stąd też w nowym systemie jest mocniejszy nacisk na połączenie z MS Teams oraz inne elementy, które pomogą nam w wydajniejszej pracy.

Windows Media Player

Windows Media Player powraca z przytupem! Jest on cały czas poprawiany i rozwijany – ostatnią nowością jest dodanie biblioteki.

Centrum powiadomień

Niestety ani w Win10, ani w jego następcy nie jest ono intuicyjne. W Windowsie 11 natomiast jest ono bardziej ergonomiczne. Możemy od razu kontrolować na przykład głośność czy poziom naładowania baterii.      

DirectStorage i AutoHDR

DirectStorage pomoże graczom w znacznym skróceniu czasu ładowania gier oraz szybszym wczytywaniu tekstur. Automatycznie włączony AutoHDR natomiast wpłynie pozytywnie na jakość wizualną.

Układ snap

W nowym Windowsie otrzymujemy zestaw gotowych szablonów do organizacji okien użytkownika – szczególnie ciekawe dla osób korzystających na co dzień z więcej niż jednego monitora.

Android na Windows

Użytkownicy w końcu doczekali się aplikacji Androida. Co prawda obsługiwane jest to aktualnie przez Amazon appstore, ale ma się to zmienić.

Ustawienia

W Windowsie 10 było bardzo dużo ustawień. Początkujący użytkownicy mogli po prostu łatwo się pogubić. W nowszej wersji zostało to zrobione bardziej klarownie. Można również wprowadzić ustawienia rekomendowane. Dodatkowo każda sekcja ma swój wariant graficzny – plus dla wzrokowców.


Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami.

Porozmawiaj z nami, jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania do infrastruktury IT swojej firmy. Oferujemy Państwu kompetentne doradztwo, sumienną realizację oraz długoterminowe wsparcie.

Dodaj komentarz


Najnowsze artykuły

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem monitora. W zależności od wykonywanego zawodu, stanowiska pracy, różne są wymagania co do posiadanego…

Czytaj więcej
Backup danych

Backup danych

Im bardziej wrażliwe i wartościowe dane, tym szybciej należy zastanowić się nad tym, jak najlepiej je zabezpieczyć.

Czytaj więcej
Regaty Lenovo

Regaty Lenovo

Regaty Lenovo to wydarzenie branżowe, które od lat cieszy się ogromną popularnością wśród partnerów biznesowych Lenovo.

Czytaj więcej