Software Defined Storage
W ostatnich latach rozwiązania softwarowe rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Są wśród nich rozwiązania o wątpliwej wartości dla Klienta, ale także takie, którymi naprawdę warto się zainteresować. Ten artykuł ma za zadanie przybliżyć Ci, czym jest Software Defined Storage, a także wyjaśnić, dlaczego według nas warto zainwestować w to rozwiązanie w każdym sektorze biznesu.
UWAGA!
Zanim przejdziesz do treści tego artykułu, informujemy Cię, że 28.01.2021 r. o godz. 9:00 odbędzie się nasz bezpłatny webinar: Software Defined Storage na przykładzie DataCore, który poprowadzi nasz inżynier systemowy Paweł Wierzbicki. Aby zarejestrować się na webinar, kliknij w link: https://www.subscribepage.com/software_defined_storage
Czym jest SDS?
Software Defined Storage to kontroler oprogramowania, stanowiący pamięć masową zdefiniowaną za pomocą programu. SDS przeznaczony jest do przechowywania danych, separując funkcje odpowiadające za:
- udostępnianie pojemności,
- ochronę danych,
- kontrolę nad rozmieszczeniem danych od sprzętu, gdzie są magazynowane.
Za pomocą tego rozwiązania wymiana, aktualizacja, a także rozszerzenie infrastruktury pamięci masowej są łatwe, a dodatkowo nie skutkują drogocennymi inwestycjami w oprogramowanie.
Olbrzymim atutem tego rozwiązanie jest fakt, że jego użytkowanie nie skutkuje równoległym zakupem sprzętu, funkcji, ponieważ ogranicza je do minimum.
Dlaczego Software Defined Storage jest rozwiązaniem na Twoje potrzeby?
Na rynku problemy związane z pamięcią masową są wciąż obecne, spowodowane są między innymi wysokimi kosztami, problemami z opóźnieniem, tym samym przestojem w pamięci masowej.
SDS to odpowiedź na wyżej wspomniane utrudnienia. Wirtualizacja pamięci masowej, która jest zdefiniowana poprzez program równa się niezawodnej technologii. Wyznacznikiem korzystania z tego rozwiązania nie jest sprzęt, który został nabyty do magazynowania danych, to software warunkuje, które funkcje czy usługi mogą być oferowane Twoim Klientom.
Jak działa model Software Defined Storage?
Głównym atutem tego rozwiązania jest możliwość korzystania z centralnej konsolidacji kompletnej pamięci masowej, a także zarządzanie nią z jednego poziomu, zachowując zestaw różnorakich funkcji.
Software Defined Storage odpowiada za wirtualizację i zarządzanie fizycznym rodzajem pamięci masowej. Kompletna pojemność pamięci masowej staje się skoncentrowana i alokowana w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną pojemność. W skoncentrowanej pojemności tworzą się wirtualne dyski, które są dostępne jako jednostki LUN do magazynowania danych.
Kluczowe zalety pamięci masowej definiowanej programowo
Dla każdego biznesu, bez znaczenia na jego wielkość, najważniejszą korzyścią jest prostota tego rozwiązania, łatwe zarządzanie, niesamowita wydajność, a także oszczędności.
Korzystając w pełni z modelu SDS, automatycznie redukowane są nakłady inwestycyjne. Decydując się na to rozwiązanie, zyskujesz elastyczność przy integrowaniu nowych technologii z posiadanym sprzętem. Co najważniejsze, zwiększasz wydajność swojej infrastruktury oraz zapewniasz sobie prostą kontrolę, zarządzanie i alokację pojemności.
Madu certyfikowanym partnerem biznesowym DataCore
DataCore to amerykański pionier technologii wirtualizacji pamięci masowej, który zainicjował aktualne rozwiązania pamięci masowej zdefiniowanej programowo, SDS, a także rozszerzył swoją pozycję w zakresie infrastruktury hiperkonwergentne.
Celem DataCore jest umożliwienie firmom IT osiągnięcia dostępnych i wysokowydajnych systemów danych. Ich rozwiązania eliminują wąskie gardła pamięci masowej za pomocą adaptacyjnej optymalizacji równoległych operacji I/O, synchronicznym tworzeniu kopii, niwelując przestoje i gwarantując architekturę, która nie jest uzależniona od sprzętu.
W swoim dorobku DataCore posiada ponad 10.000 wdrożeń w środowiskach tradycyjnych, hiperkonwergentnych, chmurowych i hybrydowych.
…
Daj znać w komentarzu, co uważasz na temat tego rozwiązania. Do zobaczenia na naszym webinarze!
Dodaj komentarz