shape
shape

Lenovo ThinkPad P16

MADU · 21 czerwca 2022

W tym artykule poznasz bliżej nowy model mobilnej stacji roboczej od Lenovo, który stawi czoła najbardziej wymagającym zadaniom – ThinkPad P16.


Dzisiejsi użytkownicy stacji roboczych stawiają znak równości pomiędzy potrzebą nieskrępowanej możliwości uruchamiania najbardziej wymagających aplikacji i utrzymaniu wysokiej produktywności, a bezproblemowej pracy w różnych środowiskach, bez względu na to, gdzie się w danej chwili znajdują. W przeszłości osiągnięcie odpowiedniego poziomu wydajności i mocy sprzętowej potrzebnej do wykonania tych skomplikowanych i złożonych zadań oznaczało często konieczność wybierania rozwiązań, które nie zapewniały wystarczającej mobilności (o ile w ogóle jakąkolwiek zapewniały). Dzięki najnowszym postępom technologicznym w zakresie wydajności procesora i układu graficznego w połączeniu z innowacjami technicznymi dotyczącymi chłodzenia i odprowadzania ciepła, użytkownicy nie muszą już polegać wyłącznie na nieporęcznych i ciężkich maszynach, aby skorzystać z mocy obliczeniowej, której potrzebują.


Lenovo ThinkPad P16 – najmocniejsza mobilna stacja robocza z rodziny ThinkPad

Lenovo stworzyło nową wydajną mobilną stację roboczą przeznaczoną dla profesjonalnych użytkowników – ThinkPad P16. Od inżynierów i projektantów tworzących wyrafinowane rendery po programistów pracujących nad symulacjami rzeczywistości wirtualnej i mieszanej o dużej mocy obliczeniowej. P16 znosi wszelkie kompromisy zapewniając najwyższą wydajność mobilną w nowoczesnym formacie, zaprojektowanym tak, aby wizualnie korespondował z możliwościami, które kryją się wewnątrz jego obudowy.

Wyjdź z biura i zrób więcej – bez poświęceń

ThinkPad P16 to przeprojektowana mobilna stacja robocza z ekranem o przekątnej 16 cali, zamknięta w zgrabnej, całkowicie aluminiowej, obudowie o nowoczesnym wyglądzie i wymiarach 36,4cm x 26,6cm x 3,2cm. Lenovo ThinkPad P16 charakteryzuje się też świetną specyfikacją, w związku z czym oferuje wydajność i produktywność na wyższym poziomie – sercem nowych stacji roboczych są procesory Intel Core 12. generacji HX (i5, i7 oraz i9) z rdzeniami Performance i Efficient, a jeżeli chodzi o pozostałe kluczowe podzespoły to możemy wyposażyć swoją maszynę w maksymalnie 8 TB superszybkiej pamięci masowej SSD oraz aż 128 GB pamięci DDR5, a w najmocniejszych opcjach znajdziemy profesjonalną kartę graficzną dedykowaną do mobilnych stacji roboczych – NVIDIA RTX™ A5500 z 16GB dedykowanej pamięci.

Inżynierowie do spraw termodynamiki Lenovo stworzyli dla urządzenia ThinkPad P16 zupełnie nowe rozwiązanie chłodzące, które zapewnia mu optymalną temperaturę i sprawia, że urządzenie wytwarza mniej hałasu nawet przy największych obciążeniach. Podstawowy wariant nowego laptopa wyposażono w 16-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i jasności 300 nitów (dostępny jest także IPS o rozdzielczości 3840×2400 pikseli i jasności 600 nitów). Na rynek wchodzi również droższa wersja, w której montowana jest matryca OLED o rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli z funkcją OLED Touch (można korzystać z pióra). We wszystkich przypadkach ekran charakteryzuje się proporcjami 16:10 oraz obniżoną emisją niebieskiego światła w celu ochrony oczu użytkownika.

Silne zabezpieczenia z łatwymi opcjami odzyskiwania

ThinkPad P16 został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i jest fabrycznie wyposażony w rozwiązania Lenovo ThinkShield. Dyskretny moduł Trusted Platform Module (dTPM) szyfruje dane, samonaprawiający się BIOS może w razie potrzeby przywrócić ustawienia systemowe, a czytnik linii papilarnych umożliwia bezpieczne logowanie za jednym dotknięciem. Ponadto P16 posiada przesuwaną osłonę kamery internetowej, która zapewnia użytkownikowi prywatność.

Solidna jakość, która ciągle jest utrzymywana

Mobilna stacja robocza musi działać wszędzie tam, gdzie będziesz potrzebował skorzystać z oferowanych przez nią możliwości – może się zdarzyć, że niejednokrotnie będą to ekstremalne warunki, tak więc, podobnie jak wszystkie laptopy z serii ThinkPad, Lenovo testuje P16 pod kątem 12 wymagań klasy wojskowej i ponad 200 testów jakości. Mobilna stacja robocza ThinkPad P16 przystosowana jest do radzenia sobie w różnych warunkach – od arktycznych mrozów, przez pustynne burze piaskowe, po codzienne wstrząsy, upadki i zalania.


Będąc Silver PC Partnerem Lenovo posiadamy bogate doświadczenie i zasoby niezbędne w dostarczaniu szerokiej gamy produktów. Dzięki dostępowi do wielu zasobów i informacji jesteśmy w stanie dobrać produkt najlepiej dopasowany do Twoich wymagań i potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami.

Porozmawiaj z nami, jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania do infrastruktury IT swojej firmy. Oferujemy kompetentne doradztwo, sumienną realizację oraz długoterminowe wsparcie.

Dodaj komentarz


Najnowsze artykuły

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem monitora. W zależności od wykonywanego zawodu, stanowiska pracy, różne są wymagania co do posiadanego…

Czytaj więcej
Backup danych

Backup danych

Im bardziej wrażliwe i wartościowe dane, tym szybciej należy zastanowić się nad tym, jak najlepiej je zabezpieczyć.

Czytaj więcej
Regaty Lenovo

Regaty Lenovo

Regaty Lenovo to wydarzenie branżowe, które od lat cieszy się ogromną popularnością wśród partnerów biznesowych Lenovo.

Czytaj więcej